NASZE PROJEKTY

Fundacja dr Bryzka realizuje kilka projektów jednocześnie. Naszym głównym celem jest diagnostyka i leczenie bezdomnych i dzikich zwierząt. Czasami konieczna jest interwencja w terenie  aby podjąć i przetransportować  ranne zwierzę do kliniki, w tym celu  uruchomiliśmy patrol interwencyjny. Po wyleczeniu zwierzaków musimy robić miejsce w klinice dla nowych rannych i chorych więc stworzyliśmy ośrodek adopcyjny. Aby wszystko mogło funkcjonować na jak najwyższym poziomie wspomagamy się wolontariuszami. Sami zresztą leczymy bezdomne i dzikie zwierzęta na zasadzie wolontariatu nie pobieramy za to żadnego wynagrodzenia. Nasze doświadczenie w leczeniu bezdomnych i dzikich zwierząt  w ramach Lubelskiej Akademii Weterynarii przekazujemy innym lekarzom, którzy tak jak my bezpłatnie leczą takich pacjentów.

KLINIKA WETERYNARYJNA

Na terenie naszego centrum działa profesjonalna klinika weterynaryjna. Klinika przyjmuje komercyjnie zwierzaki które mają swoich właścicieli dzięki temu fundacja może zarobić na pokrycie kosztów działalności a wypracowany zysk przeznacza na leczenie bezdomnych i dzikich zwierząt. Oczywiście dzięki temu, że mamy własną klinikę i na stałe personel specjalistów możemy sami leczyć bezdomne i dzikie zwierzęta.

CENTRUM SZKOLENIOWE

Lubelska Akademia Weterynarii jest to centrum szkoleniowe dla lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem bezdomnych i dzikich zwierząt.

OŚRODEK ADOPCYJNY

Po wyleczeniu bezdomne zwierzęta są przekazywane do naszego ośrodka adopcyjnego. Tam są przystosowywane do życia  z człowiekiem, jednocześnie poszukujemy dla nich nowych właścicieli.

WOLONTARIAT

Wszystkich chętnych do pomocy w naszym centrum na zasadzie wolontariatu zapraszamy do kontaktu pod nr tel 81 527 99 90.

Z uwagi na to, że pracujemy ze zwierzętami bezdomnymi i dzikimi od wolontariuszy wymagamy indywidualnego ubezpieczenia i aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie.

PATROL INTERWENCYJNY

Jeśli dostajemy zgłoszenie o rannym zwierzaku i nikt nie może go przywieźć wysyłamy na miejsce nasz patrol interwencyjny.

HOTEL DLA ZWIERZĄT

Nasz hotel dysponuje 15 miejscami, które przede wszystkim wykorzystywane są przez ośrodek adopcyjny, jeśli mamy wolne miejsca to wynajmujemy je komercyjnie a zysk przekazujemy na cele statutowe fundacji.