PODOPIECZNI FUNDACJI

Fundacja dr Bryzka cały czas ma pod swoją opieką kilkanaście zwierząt. Każde z nich ma swoją historię. Większość proponujemy do adopcji ale niektóre z nich zostały stałymi rezydentami fundacji.

_edited.png
KOT FELIKS- rezydent

 

Kot Feliks został znaleziony na ulicy po potrąceniu przez samochód. Przez cztery dni walczyliśmy o jego życie, był nieprzytomny miał obrzęk mózgu, połamaną żuchwę. Po czterech dniach odzyskał przytomność, później operacja, miesięczne karmienie strzykawką aż całkowicie doszedł do siebie. Teraz można go spotkać w recepcji naszej kliniki.

dr Bryzek_edited.jpg
PIES HUNTER- rezydent

 

Wykupiony przez dr Bryzka z fatalnych warunków. I tak już od 11 lat nie odstępuje doktora nawet na krok.

_edited.png
PIES BOSS - rezydent

 

Jedenaście lat temu przywieziony jako szczeniak do dr Bryzka na uśpienie z powodu ciężkiej dysplazji stawów biodrowych. Wykupiony przez zespół kliniki. Boss jako jeden z pierwszych psów w Polsce miał zainstalowaną przez zespół dr Bryzka endoprotezę stawu biodrowego.

IMG_20180923_1249264_edited.jpg
KOT TAI - rezydent

 

Przez dwa tygodnie był zamknięty w piwnicy bloku bez jedzenia i wody  przywieziony do naszej kliniki w stanie agonalnym, stracił wzrok i węch. Walka o jego życie trwała wiele tygodni. Przez pierwsze kilka dni był odżywiany tylko dożylnie, później był karmiony strzykawką, po dwóch tygodniach zrobił pierwsze kroki, po miesiącu zaczął odzyskiwać wzrok, niestety słuchu nie odzyskał. Gdy przyjechał do nas ważył ok 2,5 kg dzisiaj waży 7 kg.

Czasami możecie go spotkać przechadzającego się po poczekalni lub recepcji.

milka_edited.jpg
KOTKA MILKA - rezydent

 

Przyjechała do nas z nowotworem małżowiny usznej. Właściciel nie chciał jej leczyć, chciał ją uśpić. Zespół kliniki zdecydował o jej przejęciu. Dr Bryzek amputował małżowinę uszną zajętą procesem nowotworowym i tak już została w fundacji. Po roku nastąpił przerzut na drugą małżowinę uszną i ponowna operacja. Teraz już kilka lat jest ok. Jeśli zobaczycie kota bez uszu przed naszą kliniką lub w poczekalni to jest tylko Milka.